Alarm Sistemi

Her bir alarm üzerinde farklı bir aksiyon alın!

Alarm

ITOC, IT ortamınıza entegre edildiği andan itibaren altyapınızda bulunan network, enerji, server&storage, iklimlendirme ve benzeri ekipmanları keşfedecek, ortamdaki sorunlar ile ilgili proaktif öneriler sağlayacaktır.

ITOC ile sadece real-time ortam takibi değil, geçmişe yönelik istediğiniz zaman dilimde yaşanmış sorunları ve metricleri görüntüleyebilirsiniz. ITOC ile rol bazlı paylaşım yapılabilmektedir, network ekibi sorumluları & application ekibi sorumluları ve benzeri gruplar oluşturulabilir ve bu gruplara ilgili kişiler eklendikten sonra sorumlu cihaz&yazılımlar tanıtılır. Tanıtılmış olan bu cihaz&yazılımlar üzerinden gelecek alarmlar sadece ilgili sorumlu kişilere SMS & E-Mail ile ulaştırılabilir.

Alarm sisteminde sesli veya görsel alarm seçenekleri mevcuttur, ortamdaki mevcut sorunları “Biliniyor” olarak işaretleyebilirsiniz ve her bir alarmı öncelik sırasına göre sınıflandırabilirsiniz. Her bir alarm üzerinde farklı bir aksiyon alabilirsiniz. (bkz: Kritik Alarm: Sesli uyarı + E-mail)